Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 15.07.2025, 07:59

Зруб-Комарівська ЗОШ І-ІІ ст.

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Виховний захід "Світ маленьких казкарів", 4 клас, Павлюк Галина Іванівна

Світ маленьких казкарів

Благословіння  казкою

( педагогічна казка В.О.Сухомлинського).

 

Мета. 1. Підвести підсумок до розділу « Яке диво ці казки!»

2. Удосконалити образне мислення та мовлення учнів.

3. Розвивати прагнення самостійності.

4. Виховувати любов до світу пригод – джерела дитячої допитливості,фантазії.

5. Провести творчий звіт маленьких казкарів.

Тип  уроку. Урок – подорож до країни власних казок.

Хід уроку.

 

І. Мовна розминка.

- Діти, погляньте у віконце. Який сьогодні ранок?

- А ви помітили, що  сьогодні ранок здається ще і казковим?

- А чим саме?

І чистим сонечко встає з – за небокраю,

Мабуть і в нього мама є ,бо хто ж його вмиває?

-         Теплий, сонячний,радісний ,( похмурий, сумний), веселий, щасливий.

-          Так .

-          Сонечко посилає до Землі свої теплі долоньки – промінчики.

-          Сонечко мама вмиває своє дитятко – сонечко.

-         Дерева щедро струшують свої плоди.

-         Городні родичі поважно переїжджають до господньої комори.

-         Комахи стурбовані першими прохолодними осінніми ранками і вечорами. Вони змушені турбуватися про зимову оселю.

-         Птахи журливо покидають рідну домівку і відлітають у теплі краї.

-         Звірята клопочуться біля своїх нірок.

-         Діти , а хто впорядковує все на землі, хто слідкує, щоб птахи відлітали в теплі краї, а дерева скидали листя,щоб комахи шукали собі зимову постіль?

А я зараз вам допоможу відповісти на це запитання.

Послухайте загадку.

Із неба диво золоте

І світить  нам, і гріє.

Ніщо без нього не росте,

І всяк його радіє.

                                                             ( Сонце )

 

А якщо немає на небі сонця, то що в давні часи робили діти, яку пісеньку співали? Давайте заспіваємо,  діти.

Вийди,  вийди  , сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір'ячко,

На весняні квіточки,

На маленькі діточки ,

Там вони граються,тебе дожидаються.

-         А яке сьогодні сонце?

Усміхнене , радісне, ласкаве,пекуче,жарке,веселе, сумне.

 

-         Сьогодні до нас теж прийшло сонечко із своїми промінчиками – ознаками. Чому? Які з них зайві?

-         А які промені посилає  сонце  на землю влітку ? ( Жаркі, пекучі)

-         А восени сонце яке ? ( Ласкаве, усміхнене)

ІІ . Каліграфічна хвилинка.

-         Сьогодні сонце завітало до нас на каліграфічну хвилинку.

Сс со он нц це сонце чк чн

-         Підберіть до слова сонце споріднені слова.

Сонце -  сонечко, сонячний,соняшник.

 

-          Чому ви вважаєте, що ці слова споріднені?

Тому , що вони належать до слова сонце і мають спільну частину ( сон-)

Сонечко – пестливе значення

Сонячний – ознака предмета

Соняшник – рослина , у якої голівка схожа на сонце, кругленька.

-          А хто з вас , діти, зі словом « сонце» складе цікаве речення ?

Сонце посилає на землю гарячі промені.

Сонце встане,то й ранок настане.

Сонце – це небесне світило.

-          Запишіть останнє речення: « Сонце світить нам і посилає тепло. Вже живе без Сонця загинуло б , перетворилося на крижинку «.

ІІІ. Слово вчителя.

-          Я знаю, що ви, діти , любите казки, захоплюєтеся їхнім щасливим кінцем і благородними вчинками казкових героїв. Вам розказували їх бабусі,читали батьки,ви дивилися їх по телевізору.

-          А хто ж складає казки? ( Народні казки складає народ,а літературні складає автор)

-          А ви вмієте складати казочки? ( Так)

-          А хто ж вас навчив цього ? ( Наша вчителька)

-          А ось таких діток, як ви, вчив складати казочки один з видатних педагогів,вчитель за покликанням,який написав більше 1500 казок –

Мініатюр. Які казки він писав,розкаже бібліотекар.

ІV. Розповідь бібліотекаря про В.О.Сухомлинського та його літературну спадщину для дітей.

-         Василь Олександрович любив дітей і написав для них багато – багато цікавих розповідей ( казок): про ласкаве сонечко і м'яку, зелену травичку, про працелюбних мурашок і веселого метелика, про кращі риси людини, про дітей.

В його творах переважає доброта, бо сам він був доброю людиною, і хотів, щоб ви , діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими, щоб любили тата і маму, свою рідну домівку і нашу велику прекрасну Батьківщину.

В.О. Сухомлинський говорив: « Казки – це свіжий вітер,що роздмухує  вогник дитячої думки і мови».

V. Повідомлення  теми  уроку.

-  Отже, казка дає нам ключик до  розуміння багатьох світових тайн. ЇЇ простата,доступність,допомагають донести до нас глибоку мудрість народу. Сьогодні наше завдання на уроці : навчити складати свою власну казку. 

                    ІV. Робота над словом.

-         А про кого буде ця казка,ви дізнаєтесь із повідомлення.

1.     Невеличкий, маленький отруйний жучок – хижак. Поїдає багато попелиць.

2.     Дуже корисна комашка. З настанням холодів цей жук впадає у сплячку і зимує у грунті під рештками рослин чи під корою дерев.

3.     Ця комаха своєрідний барометр: перед дощем -  вона млява, а погожого дня – рухлива.

Так , хто це в тебе там на долонці ?

« Сонечко»

 

Прилетіло сонечко

На мою долонечку –

Крильця червоненькі,

Цяточки чорненькі,

По всіх пальчиках ходило

З мізинчика полетіло.

                                                  ( Б.Списаренко)

І до вас воно теж бажає сісти на долоньку.

-         Діти , а чим сонечко не схоже на  справжнього живого жучка? ( роздати сонечка)

                      Воно не кольорове.

-         Візьміть відповідний за кольором олівець і розфарбуйте його.

 

                      V ІІ. Розвиток мовлення.

1.     Робота за малюнком.

-         Погляньте на малюнок . сонечко теж завітало до дівчинки. Давайте колективно ,всі разом,складемо казку про дівчинку і жучка. Нам допоможуть опорні слова.

2.     Складання казки за опорними словами ( усно)

Вночі злива Вранці непритомного жучка

Дівчинка Світланка (  звернулася до нього )

« Сонечку , Сонечку ,  полети на небо,

Там твої дітки чекають на тебе!»

Не злетів поклала ( обсохли крильця).

Сонце обсушило полетіло до своїх діток.

-         Ви ось тільки прислухайтесь , як вже ожило наша казка та починає говорити.

Казка « Світланка і сонечко « народилася.

-         А хто хоче розповісти казку від початку до кінця?

 

                                                    Казка « Світланка і сонечко».

Вночі пройшла злива. Вранці дівчинка Світланка побачила непритомного червоного жучка з чорними крапочками на спині.

Вона звернулася до нього :

                    « Сонечку, Сонечку, полети на небо,

                    Там твої дітки чекають на тебе!»

Але жучок не злетів. Тоді Світланка поклала його на листочок, щоб він обсушився.

Сонечко було вдячне дівчинці за надану допомогу. Сонце обсушило крильця маленькому жучкові,він полетів до своїх діток.

-         Молодці ! А зараз відпочинемо.

 

VІІІ. Фізкультхвилинка.

                    Жив жучок між бур'янами, ( встали,крокують)

                    Жив без тата і без мами. ( вертикальні « ножиці»)

                    Жив і жив , і не тужив, ( піднімання плеч)

                    Жовтим листям ворушив.

                    Запитав сердечно жук:

-                           -  Хто  там стукає, тук – тук? ( оплески)

                                           Під корою тепло нам,

                                Короїдам – хитрунам.

                                              Не лякай ти , дятле , нас!

                                              Бо уже сніданку час! ( Сіли)

 

І Х. Робота  над власною казкою.

-         Діти , а самі хочете попробувати свої сили в складанні власної казочки про сонечко?

-         Тоді я пропоную вам тільки заголовок « Осінні пригоди жучка – сонечка».

1.     Самостійна творча робота.

2.     Читання казок ( 2-3 )

3.     І Інсценівка казки В.О.Сухомлинського « Сонце і сонечко»

-         А зараз , діти , ви будете глядачами і слухачами казочки, яку написав для вас Василь Олександрович Сухомлинський.

Х. Підсумок

- чи справились ми із завданням, яке ставили на початку уроку : навчити складати казочку?

Отже , ми можемо відкривати  свою хатинку дитячих казок.

 

Х І. Заключна частина.

1.     Читання віршів.

1.)  Цей світ ,як казка,як безмежне диво !

Захоплює, дивує, кличе ввись.

Життя чарівне , я така щаслива,

І ти до цього світу придивись.

 

2.)  В душі одразу сонечко засяє

І забринить проміння доброти,

Бо світ нас всіх, як мати пригортає,

Лиш серденько відкрий до світла ти !

 

3.)  Якщо людина добре серце має,

Воно іде у світ добро творить.

В її очах любов і ласка сяє,

Така людина сонечком горить!

Вчитель.  Будьте і ви , дітки , як маленькі сонечка. Творіть добро , садіть дерева, очищайте джерела і ріки, любіть свою Землю – матінку, і вона відповість вам любов'ю і щедрістю. Та й будуть на нашій планеті Земля мир і злагода. ( діти хором)

Сонечко і сонце приготували вам,дітки ,сюрприз. ( діти пригощають тістечками у вигляді жучка – сонечка)

За вашу плідну роботу на уроці всім вам велике спасибі !

Урок закінчено.

Пошук
Календар
«  Липень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz